ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Tak w fizycznym, jak i duchowym i moralnym porządku Stwórca i Zachowawca rodzaju ludzkiego kieruje się prawami, które są przejawami Jego natury, Jego woli, potęgi, mądrości i miłości. Jeśli człowiek pozna te prawa, uzna je za swoje
i kieruje się nimi, staje się do pewnego stopnia uczestnikiem Boskiej Natury
i Istoty.

Przez harmonijne działanie tych praw w człowieku, staje się światłym, wiedzącym, bo ma początki wiedzy Bożej, staje się mocnym, bo siła Boża w nim działa, dobrym, bo sama Dobroć go przejmuje, wytrwałym, bo ma ciągle osiągalny cel przed oczyma, niewyczerpanym, bo mu przybywają ciągle z Bożej jaźni nowe zasoby, nowe skarby łaski, pociechy, zachęty i żywe nadzieje.

Nic go nie zniechęca, nie męczy śmiertelnie, nie cofa wstecz, nie spycha na bezdroża, ale przeciwnie – dźwiga, podnosi, umacnia, oświeca i Boską energią przepaja – tak długo, póki poddany jest Bożej woli i zamiarom Niewypowiedzianego, Nieskończonego i Wszechdobrego.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

14.08.2019

Katedra gotowa do świętowania

15.08.2019 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
z poświęceniem ziół i kwiatów

Posłuchaj – Kościoły w Polsce i na świecie

06.08.2019

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu
„Kościoły w Polsce i na świecie”
z dnia 03.08.2019 r.
w I Programie Polskiego Radia

Odcinek poświęcony Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich, która została zorganizowany w tym roku przez Kościół Polskokatolicki.

Audycja do wysłuchania tutaj.

Rocznica wybychu Powstania Warszawskiego

04.08.2019

75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczciliśmy, podczas dzisiejszej Mszy Świętej, modlitwą i złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej tamto wydarzenie.