ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Tak w fizycznym, jak i duchowym i moralnym porządku Stwórca i Zachowawca rodzaju ludzkiego kieruje się prawami, które są przejawami Jego natury, Jego woli, potęgi, mądrości i miłości. Jeśli człowiek pozna te prawa, uzna je za swoje
i kieruje się nimi, staje się do pewnego stopnia uczestnikiem Boskiej Natury
i Istoty.

Przez harmonijne działanie tych praw w człowieku, staje się światłym, wiedzącym, bo ma początki wiedzy Bożej, staje się mocnym, bo siła Boża w nim działa, dobrym, bo sama Dobroć go przejmuje, wytrwałym, bo ma ciągle osiągalny cel przed oczyma, niewyczerpanym, bo mu przybywają ciągle z Bożej jaźni nowe zasoby, nowe skarby łaski, pociechy, zachęty i żywe nadzieje.

Nic go nie zniechęca, nie męczy śmiertelnie, nie cofa wstecz, nie spycha na bezdroża, ale przeciwnie – dźwiga, podnosi, umacnia, oświeca i Boską energią przepaja – tak długo, póki poddany jest Bożej woli i zamiarom Niewypowiedzianego, Nieskończonego i Wszechdobrego.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Wniebowzięcie NMP

14.08.2022

15 sierpnia 2022 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Warszawa – Msza Święta o godz. 11.00
Studzianki Pancerne – godz. 8.00

Msza Święta prymicyjna

26.07.2022

W ubiegłą niedzielę (24.07.2022 r.), w naszej świątyni, swoją Mszę Świętą prymicyjną odprawił ks. Damian Heratym.