ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Tak w fizycznym, jak i duchowym i moralnym porządku Stwórca i Zachowawca rodzaju ludzkiego kieruje się prawami, które są przejawami Jego natury, Jego woli, potęgi, mądrości i miłości. Jeśli człowiek pozna te prawa, uzna je za swoje
i kieruje się nimi, staje się do pewnego stopnia uczestnikiem Boskiej Natury
i Istoty.

Przez harmonijne działanie tych praw w człowieku, staje się światłym, wiedzącym, bo ma początki wiedzy Bożej, staje się mocnym, bo siła Boża w nim działa, dobrym, bo sama Dobroć go przejmuje, wytrwałym, bo ma ciągle osiągalny cel przed oczyma, niewyczerpanym, bo mu przybywają ciągle z Bożej jaźni nowe zasoby, nowe skarby łaski, pociechy, zachęty i żywe nadzieje.

Nic go nie zniechęca, nie męczy śmiertelnie, nie cofa wstecz, nie spycha na bezdroża, ale przeciwnie – dźwiga, podnosi, umacnia, oświeca i Boską energią przepaja – tak długo, póki poddany jest Bożej woli i zamiarom Niewypowiedzianego, Nieskończonego i Wszechdobrego.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

11 listopada 2018 r. – XXXII Niedziela Zwykła

10.11.2018

11 listopada 2018 r. – XXXII Niedziela Zwykła
„A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.”

1 Krl 17, 10-16
Hbr 9, 24-28
Mk 12, 38-44

1. 1. W naszych modlitwach włączamy się w ogólnonarodową radość i wdzięczność z okazji 100.

4 listopada 2018 r. – XXXI Niedziela Zwykła

03.11.2018

4 listopada 2018 r. – XXXI Niedziela Zwykła
„Będziesz miłował swego bliźniego, jak siebie samego”

Pwt 6,2-6
Hbr 7, 23-28
Mk 12, 28b-34

1. 1. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Willibrorda z Utrechtu, Biskupa (+739).
  2. 2. Zapraszamy do wysłuchania sobotniej audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” w I Programie Polskiego Radia o godz. 16:15.
    3. W przyszłą niedzielę obchodzimy 100.