ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Tak w fizycznym, jak i duchowym i moralnym porządku Stwórca i Zachowawca rodzaju ludzkiego kieruje się prawami, które są przejawami Jego natury, Jego woli, potęgi, mądrości i miłości. Jeśli człowiek pozna te prawa, uzna je za swoje
i kieruje się nimi, staje się do pewnego stopnia uczestnikiem Boskiej Natury
i Istoty.

Przez harmonijne działanie tych praw w człowieku, staje się światłym, wiedzącym, bo ma początki wiedzy Bożej, staje się mocnym, bo siła Boża w nim działa, dobrym, bo sama Dobroć go przejmuje, wytrwałym, bo ma ciągle osiągalny cel przed oczyma, niewyczerpanym, bo mu przybywają ciągle z Bożej jaźni nowe zasoby, nowe skarby łaski, pociechy, zachęty i żywe nadzieje.

Nic go nie zniechęca, nie męczy śmiertelnie, nie cofa wstecz, nie spycha na bezdroża, ale przeciwnie – dźwiga, podnosi, umacnia, oświeca i Boską energią przepaja – tak długo, póki poddany jest Bożej woli i zamiarom Niewypowiedzianego, Nieskończonego i Wszechdobrego.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017 r. – XXXII Niedziela Zwykła
„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”

Mdr 6, 12-16
1 Tes 4, 13-18
Mt 25, 1-13

1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski (+1003).
2. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłych – „Wypominki” w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10:40 i środy podczas Mszy Świętej o godz.

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2017 rok to 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.
Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Ojczyzna i jej wolność to dwa wielkie zadania, które stawia przed nami Boża Opatrzność, abyśmy je jako naród i jako poszczególni jego obywatele umieli
w każdym czasie z miłością przyjąć i pomnażać dla dobra naszego i przyszłych pokoleń,