ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Słusznie mówi łacińskie przysłowie, że „słowa ulatują, giną, a pismo pozostaje”, ale jeszcze słuszniej to drugie: „słowa poruszają, a przykłady pociągają”.

Syn Człowieczy życiem i śmiercią nauczał ludzi, jak pełnić wolę Bożą, jak służyć sprawie Jego Świętej. Żył na ziemi w pierwszym przełomie wieków, ale nie cofnął się nigdy przed spełnianiem swego mesjańskiego obowiązku. Ojciec niebieski złożył na Niego ubóstwo, życie między wyrzutkami ludzkiego społeczeństwa, postawił na Jego drodze zażartych wrogów, obrońców kłamstwa, obłudy, wyzysku i wszelkiej niegodziwości, wreszcie włożył na Jego barki krwawy krzyż, znamię hańby i poniżenia, znak grzechu i zbrodni, a On to wszystko przyjął z pokorą, poddaniem się, niósł, uginał się, cierpiał i skonał po to, aby nas nauczyć, jak mamy żyć, pełnić wolę Bożą i idąc śladami Syna Człowieczego na tym świecie, spotkać się z Nim w lepszym i udoskonalonym w wiekuistym życiu.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,