ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Słusznie mówi łacińskie przysłowie, że „słowa ulatują, giną, a pismo pozostaje”, ale jeszcze słuszniej to drugie: „słowa poruszają, a przykłady pociągają”.

Syn Człowieczy życiem i śmiercią nauczał ludzi, jak pełnić wolę Bożą, jak służyć sprawie Jego Świętej. Żył na ziemi w pierwszym przełomie wieków, ale nie cofnął się nigdy przed spełnianiem swego mesjańskiego obowiązku. Ojciec niebieski złożył na Niego ubóstwo, życie między wyrzutkami ludzkiego społeczeństwa, postawił na Jego drodze zażartych wrogów, obrońców kłamstwa, obłudy, wyzysku i wszelkiej niegodziwości, wreszcie włożył na Jego barki krwawy krzyż, znamię hańby i poniżenia, znak grzechu i zbrodni, a On to wszystko przyjął z pokorą, poddaniem się, niósł, uginał się, cierpiał i skonał po to, aby nas nauczyć, jak mamy żyć, pełnić wolę Bożą i idąc śladami Syna Człowieczego na tym świecie, spotkać się z Nim w lepszym i udoskonalonym w wiekuistym życiu.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.