ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

rozważania na Wielki Post
według
Bpa Franciszka Hodura*

Słusznie mówi łacińskie przysłowie, że „słowa ulatują, giną, a pismo pozostaje”, ale jeszcze słuszniej to drugie: „słowa poruszają, a przykłady pociągają”.

Syn Człowieczy życiem i śmiercią nauczał ludzi, jak pełnić wolę Bożą, jak służyć sprawie Jego Świętej. Żył na ziemi w pierwszym przełomie wieków, ale nie cofnął się nigdy przed spełnianiem swego mesjańskiego obowiązku. Ojciec niebieski złożył na Niego ubóstwo, życie między wyrzutkami ludzkiego społeczeństwa, postawił na Jego drodze zażartych wrogów, obrońców kłamstwa, obłudy, wyzysku i wszelkiej niegodziwości, wreszcie włożył na Jego barki krwawy krzyż, znamię hańby i poniżenia, znak grzechu i zbrodni, a On to wszystko przyjął z pokorą, poddaniem się, niósł, uginał się, cierpiał i skonał po to, aby nas nauczyć, jak mamy żyć, pełnić wolę Bożą i idąc śladami Syna Człowieczego na tym świecie, spotkać się z Nim w lepszym i udoskonalonym w wiekuistym życiu.

* w tekście rozważań zachowano oryginalną pisownię.

Niedziela Palmowa – utrudnienia związane z dojazdem

Uwaga!

W Niedzielę Palmową w Warszawie odbędzie się Orlen Maraton.
W związku z tym wydarzeniem będą poważne utrudnienia w dojeździe do naszej Parafii.

Sugerujemy dojazd ulicą Czerniakowską, od strony mostu Siekierkowskiego. Najbliższe miejsca, gdzie będzie można zaparkować – ul. Zaruskiego, ul. Mikkego, ul. Bartycka.

Msza Święta z procesją odbędzie się o godz. 11:00.

Szczegółowe informacje o trasie maratonu można znaleźć tutaj.

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019

Triduum Paschalne i Wielkanoc 2019