Wielki Czwartek – 29.03.2018 r.

29.03.2018

Rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek spotkaliśmy się na Liturgii, podczas której uczciliśmy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, a ołtarz został obnażony z obrusów na znak, że do niedzielnych dzwonów rezurekcyjnych nie będzie odprawiana Msza Święta.

Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich kapłanów, którzy posługują w naszych wspólnotach Kościoła Polskokatolickiego. Dziękujmy za ich pracę duszpasterską i prośmy o dar głoszenia Ewangelii w mocy Ducha Świętego, aby przynosił obfite owoce uświęcenia Ludu Bożego.

Zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku – ku czci Męki Pańskiej o godz. 16:00.

Wielki Piątek – 30.03.2018 r.

30.03.2018

„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu dzięki Ci za Twej męki trud”
Uczciliśmy dzisiaj ofiarę życia, jaką nasz Pan złożył na drzewie krzyża dla zbawienia świata. Liturgia skupiła naszą uwagę na słuchaniu Słowa Bożego – opisie Męki Jezusa, uroczystej modlitwie powszechnej i adoracji krzyża. Teraz trwamy przy Jezusowym grobie, w ciszy oczekując radosnego niedzielnego poranka.
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 16:00.