Wielki Czwartek – 29.03.2018 r.

29.03.2018

Rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek spotkaliśmy się na Liturgii, podczas której uczciliśmy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, a ołtarz został obnażony z obrusów na znak, że do niedzielnych dzwonów rezurekcyjnych nie będzie odprawiana Msza Święta.

Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich kapłanów, którzy posługują w naszych wspólnotach Kościoła Polskokatolickiego. Dziękujmy za ich pracę duszpasterską i prośmy o dar głoszenia Ewangelii w mocy Ducha Świętego, aby przynosił obfite owoce uświęcenia Ludu Bożego.

Zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku – ku czci Męki Pańskiej o godz. 16:00.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce