ZAPOWIEDŹ – ROCZNICA ŚMIERCI BP FRANCISZKA HODURA

14.02.2017

ROCZNICA ŚMIERCI

BP FRANCISZKA HODURA

16 lutego 1953 r. zmarł Organizator Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA, Kanadzie i Polsce.

W najbliższą niedzielę, 19 lutego, o godz. 11:00
zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna
za dar życia i posługi ks. bpa Franciszka Hodura.

„Wszakżeśmy dzisiaj najbiedniejsi spomiędzy ludów i tylko język zdobi nas przed światem    i łączy wszystkich synów Polski w jeden żywy naród, niechże więc lud podźwignie ten skarb i pozwoli, że my go wyniesiem na tron królewski i zabrzmi jego dźwiękami modlitwa Ofiary świętej, pieśń bólu i smutku, ale też nadziei i tryumfu zarazem.”
bp F. Hodur

30 grudnia – Niedziela, Uroczystość Świętej Rodziny

28.12.2018

30 grudnia 2018 r. – I Niedziela po Narodzeniu Pańskim, Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.”

1 Sm 1, 20-22. 24-28
1 J 3, 1-2. 21-24
Łk 2, 41-52

1. 1.Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. Od jakości i świętości życia rodzin zależy nasza przyszłość, dlatego szczególnie dziś otoczmy je naszą modlitwą.