18 lutego 2018 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

20.02.2018

18 lutego 2018 r. – I Niedziela Wielkiego Postu
„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Rdz 9, 8-15
1 P 3, 18-22
Mk 1, 12-15

1. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika (+155).

2. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Pośród wszelkiego rodzaju postanowień weźmy pod uwagę nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10:40.

3. Przez kolejne trzy niedziele Wielkiego Postu przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne poświęcone świętowaniu niedzieli w życiu chrześcijanina.

4. W czasie rekolekcji będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

Posłuchaj – „Kościoły w Polsce i na świcie”

16.09.2018

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie” z 19.09.2018 r. utworzonej we współpracy z Kościołem Polskokatolickim – tutaj.

Treścią programu jest historia naszej parafii w Studziankach Pancernych oraz historii związanej z walkami podczas II wojny światowej.

Działo się – koncert „Polska żyje w nas”

05.09.2018

W niedzielę, 2 września, o godz.17:00 w naszym kościele katedralnym odbył się koncert muzyki patriotycznej pt. „Polska żyje w nas”. Serdecznie dziękujemy artystom, którzy ponieśli nasze serca drogami historii Polski, szczególnie naznaczonej, walką o wolność.

Szczególnie dziękujemy:
Zofii Szafrańskiej – skrzypce