7 października 2018 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

06.10.2018

7 października 2018 r. – XXVIII Niedziela Zwykła
„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.”

Rdz 2, 18-24
Hbr 2, 9-11
Mk 10, 2-16

1. 1. W bieżącym tygodniu Kościół wspomina w środę św. Dionizego Biskupa i Towarzyszy Męczenników (+ III w.).
  2. 2. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrześcijańskiej Rodziny.
  3. 3. Następna niedziela to także Święto Edukacji Narodowej. Jest to dobra okazja do tego, aby dziękować wszystkim nauczycielom i pedagogom za ich wkład w wychowanie naszych dzieci.
  4. 4. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe – w środy o godz. 17-tej i niedzielę o godz. 10:40.
  5. 5. Na stoliku w nawie bocznej kościoła można zaopatrzyć się w październikowe wydanie miesięcznika Rodzina.

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

17.01.2021

Audycja „Kościoły w Polsce i na świecie” z 16.01.2021 r.

Jest to program przygotowywany przez sekcję religijną Polskiego Radia we współpracy z różnymi kościołami chrześcijańskimi. Poznajemy w nich historię, życie i działalność różnych wspólnot chrześcijańskich.

Ostatni odcinek powstał we współpracy w Kościołem Polskokatolickim. Posłuchamy w nim wprowadzenia w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Gościem programu jest nasz proboszcz, ks. Henryk Dąbrowski.

Link do audycji – kliknij TUTAJ.