4 grudnia – II Niedziela Adwentu

04.12.2016

• 4 grudnia – II Niedziela Adwentu

„Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki.”

Czytania Mszalne:

1. Iz 11,1-10
  2. Rz 15,4-9
  3. Mt 3,1-12
  1. Rozważanie:
  2. Pobożne życzenia nie wystarczą. Jan Chrzciciel przypomina, że trzeba określić, którą drogą chcesz iść. Jedna droga jest wymagająca i prowadzi do życia, druga naznaczona wygodą, ale prowadzi ku śmierci. Codziennie podejmuj właściwą decyzję, a będziesz gotowy na przyjście Pana.

1. 1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: we wtorek św. Mikołaja, Biskupa (+ ok. 342), w środę św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła (+ 397).

2. Msze Święte Roratnie odprawiane są w naszym kościele w środy o godz.17:00.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, obchodzimy Święto I Pułku Szwoleżerów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy dziękować Bogu za dar życia, jaki żołnierze tej formacji, oddali w sprawie wolnej Polski.

5. W sobotę, 10 grudnia o godz. 7:40, w II Programie Polskiego Radia, zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Pięć minut nad Biblią”.

5. Dostępny jest już grudniowy numeru Informatora Parafialnego „Posłaniec” (tutaj).

Nagranie

30.11.2022

W sobotę 3 grudnia
o godz. 15.00
w naszym kościele nagrywamy Mszę Świętą
na potrzeby Polskiego Radia.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.
Do zobaczenia!

Nabożeństwo

02.11.2022

Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy Świętej w kościele o godz. 17.00.
Zapraszamy na cmentarz Powązki Wojskowe (przy naszej kaplicy, kwatera D) – nabożeństwo o godz. 12.00.