4 grudnia – II Niedziela Adwentu

04.12.2016

• 4 grudnia – II Niedziela Adwentu

„Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki.”

Czytania Mszalne:

1. Iz 11,1-10
  2. Rz 15,4-9
  3. Mt 3,1-12
  1. Rozważanie:
  2. Pobożne życzenia nie wystarczą. Jan Chrzciciel przypomina, że trzeba określić, którą drogą chcesz iść. Jedna droga jest wymagająca i prowadzi do życia, druga naznaczona wygodą, ale prowadzi ku śmierci. Codziennie podejmuj właściwą decyzję, a będziesz gotowy na przyjście Pana.

1. 1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: we wtorek św. Mikołaja, Biskupa (+ ok. 342), w środę św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła (+ 397).

2. Msze Święte Roratnie odprawiane są w naszym kościele w środy o godz.17:00.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, obchodzimy Święto I Pułku Szwoleżerów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy dziękować Bogu za dar życia, jaki żołnierze tej formacji, oddali w sprawie wolnej Polski.

5. W sobotę, 10 grudnia o godz. 7:40, w II Programie Polskiego Radia, zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Pięć minut nad Biblią”.

5. Dostępny jest już grudniowy numeru Informatora Parafialnego „Posłaniec” (tutaj).

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2017

18 CZERWCA 2017 R. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
„Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni,
jak owce niemające pasterza.”

Wj 19, 2-6a
Rz 5, 6-11
Mt 9, 36 – 10, 8

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała – składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz procesji eucharystycznej. Zapraszamy do odwiedzenia fotorelacji – tutaj.
2. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

BOŻE CIAŁO

12.06.2017

BOŻE CIAŁO
CZWARTEK 15 CZERWCA 2017 R.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE I PUBLICZNE WYZNANIE WIARY
W OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

MSZA ŚWIĘTA Z UROCZYSTĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO CZTERECH OŁTARZY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 11:00.

ZAPRASZAMY DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW PODCZAS PROCESJI.