4 grudnia – II Niedziela Adwentu

04.12.2016

• 4 grudnia – II Niedziela Adwentu

„Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki.”

Czytania Mszalne:

1. Iz 11,1-10
  2. Rz 15,4-9
  3. Mt 3,1-12
  1. Rozważanie:
  2. Pobożne życzenia nie wystarczą. Jan Chrzciciel przypomina, że trzeba określić, którą drogą chcesz iść. Jedna droga jest wymagająca i prowadzi do życia, druga naznaczona wygodą, ale prowadzi ku śmierci. Codziennie podejmuj właściwą decyzję, a będziesz gotowy na przyjście Pana.

1. 1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia: we wtorek św. Mikołaja, Biskupa (+ ok. 342), w środę św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła (+ 397).

2. Msze Święte Roratnie odprawiane są w naszym kościele w środy o godz.17:00.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, obchodzimy Święto I Pułku Szwoleżerów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 będziemy dziękować Bogu za dar życia, jaki żołnierze tej formacji, oddali w sprawie wolnej Polski.

5. W sobotę, 10 grudnia o godz. 7:40, w II Programie Polskiego Radia, zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Pięć minut nad Biblią”.

5. Dostępny jest już grudniowy numeru Informatora Parafialnego „Posłaniec” (tutaj).

Zapowiedź – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

07.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
W dniach 18-25 stycznia 2018 r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody zostały opatrzone hasłem przewodnim: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).
Materiały na spotkania modlitewne zostały opracowane przez chrześcijan z Karaibów.
Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:
Dzień 1: Będziesz miłował przybysza, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej
Dzień 2: Już nie niewolnik, lecz umiłowany brat
Dzień 3: Twoje ciało jest świątynią Ducha Świętego (20.01.2018 r.)
Dzień 4: Nadzieja i uzdrowienie
Dzień 5: Słuchaj krzyku mojego ludu z dalekiej ziemi!

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego

06.01.2018

7 stycznia 2018 r. – I Niedziela Zwykła, święto Chrztu Pańskiego
„Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.”
czytania mszalne:
Iz 55, 1-11
1 J 5, 1-9
Mk 1, 7-11
1. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godz. 11:00,
po której odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2. Rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich. Parafian, którzy chcą, aby odwiedził ich kapłan z modlitwą i błogosławieństwem,